Wszelkie pytania dotyczące Earth 2150 kampania ED od misji 1 - 20 (Egipt) proszę kierować do Mata !

Wszelkie pytania dotyczące Earth 2150 kampania ED od misji 21 (Czerwona Skała) do końca proszę kierować do Marxusa !

--- Powrót do strony głównej ---


Ural Arktyka Arktyka II
Himalaje Kamczatka Lewiatan
Alaska Japonia Kanada
Wielkie Jeziora Strefa 51 Nowy Jork
Indonezja Amazonka -N- Indie
Australia Madagaskar Panama
Mozambik Egipt Czerwona Skała
Nowa Zelandia Kongo Lesoto
Algieria Columbia Andy
Amazonka Andy II PeruMisja: Ural
Cel misji: Przetransportowanie 20 000 CR do bazy głownej
Poziom trudności: Normalny
Przeciwnicy: LC
Taktyka: Zapotrzebowanie na ogromne ilości surowców zmusza nas do przejęcia nowych, bogatych w złoża terenów. Jeden z takich terenów znajduje się w zachodniej części Uralu.
Sojusze: Brak
Klimat: Zima

Powyżej przedstawiona jest mapka misji "Ural".

Zieloną gwiazdką (*) jest zaznaczone miejsce, z którego rozpoczynamy tą misję. Czerwoną kropką zaznaczyłem bazę UCS, zieloną miejsce, w którym znajdują się surowce - w tym miejscu najlepiej postawić bazę. Żółtą kropką zaznaczona jest stara Rosyjska baza. 1,2 i 3 zaznaczyłem możliwe drogi, którymi można dostać się do bazy UCS.

Misję rozpoczynamy z miejsca, które jest oznaczoną zieloną gwiazdką na mapie. Zaznaczone jednostki kierujemy w stronę surowców (zielona kropka na mapie). W tamtym miejscu wybuduj nową bazę. W między czasie wyślij w stronę starej Rosyjskiej bazy obojętnie, jaką jednostkę. Gdy natrafisz na ruiny tej bazy to dokładnie ją przeszukaj. Pomiędzy tymi ruinami znajduje się artefakt, który należy wziąć. (Zdobycie tego artefaktu udostępni misję "Arktyka II" ale o tym później :) Następnie zajmij się zbrojeniem. Jednostki bojowe, które otrzymałeś na początku misji raczej nie wystarczą, aby rozgromić wroga. Czołgi najlepiej produkować w bazie głównej. Wyprodukuj ok. 5 czołgów typu TT 100 Pamir, D 105 mm. i przetransportuj je na teren misji. Sprawa wygląda następująco: bazę wroga chroni ok. 20 jednostek bojowych: ok. 7 Tiger + wyrzutnia rakiet i ok. 13 Tiger + działko 20 mm. do UCS prowadzą 3 drogi. Twoje jednostki bojowe ustaw w jednej "kupie" na drodze nr. 2. Następnie zwab jednostki wroga tak, aby kierowały się w stronę twoich czołgów. Tigery UCS będą wychodzić pojedynczo (wszystkimi czołgami strzelaj w jedną jednostkę wroga aż do jej zniszczenia itd.). Gdy pojawią się Tigery z wyrzutniami rakiet to wtedy najlepiej manewrować czołgami ponieważ rakiety nie mają żadnego naprowadzania. W ten sposób można łatwiej uniknąć spotkania z rakietami :) Po wyniszczeniu jednostek bojowych wroga najlepiej pozbawić go dopływu prądu do "dużych wież" na których zamontowane są działa. Można zniszczyć jego elektrownię lub kilka transmiterów energii. Małe wieże nie potrzebują prądu więc następnie poniszcz je jak najszybciej !!! Po obezwładnieniu wroga zostaje tylko zrównać bazę wroga z ziemią :).

m

Misja: Artktyka
Cel misji: Zniszczenie bazy UCS
Poziom trudności: Normalny
Przeciwnicy: UCS
Taktyka: Musimy dostać się do odległych obszarów Arktyki, niszcząc wszystkie linie obrony UCS
Sojusze: Brak
Klimat: Zima

Powyżej przedstawiona jest mapka misji "Arktyka".

Zieloną gwiazdką (*) jest zaznaczone miejsce, z którego rozpoczynamy tą misję. Czerwoną kropką zaznaczyłem bazę UCS, zieloną miejsce w którym znajdują się surowce - w tym miejscu najlepiej postawić bazę. Żółtą kropką zaznaczona jest stara Rosyjska baza. 1,2 i 3 zaznaczyłem możliwe drogi, którymi można dostać się do bazy UCS.

Misję rozpoczynamy z miejsca, które jest oznaczoną zieloną gwiazdką na mapie. Zaznaczone jednostki kierujemy w stronę surowców (zielona kropka na mapie). W tamtym miejscu wybuduj nową bazę. W między czasie wyślij w stronę starej Rosyjskiej bazy byle jaką jednostkę. Gdy natrafisz na ruiny tej bazy to dokładnie ją przeszukaj. Pomiędzy tymi ruinami znajduje się artefakt, który należy wziąć. (Zdobycie tego artefaktu udostępni misję "Arktyka II" ale o tym później :) Następnie zajmij się zbrojeniem. Jednostki bojowe, które otrzymałeś na początku misji raczej nie wystarczą aby rozgromić wroga. Czołgi najlepiej produkować w bazie głównej. Wyprodukuj ok. 5 czołgów typu TT 100 Pamir, D 105 mm. i przetransportuj je na teren misji. Sprawa wygląda następująco: bazę wroga chroni ok. 20 jednostek bojowych: ok. 7 Tiger + wyrzutnia rakiet i ok. 13 Tiger + działko 20 mm. do UCS prowadzą 3 drogi. Twoje jednostki bojowe ustaw w jednej "kupie" na drodze nr. 2. Następnie zwab jednostki wroga tak aby kierowały się w stronę twoich czołgów. Tigery UCS będą wychodzić pojedynczo (wszystkimi czołgami strzelaj w jedną jednostkę wroga aż do jej zniszczenia itd.) Gdy pojawią się Tigery z wyrzutniami rakiet to wtedy najlepiej manewrować czołgami ponieważ rakiety nie mają żadnego naprowadzania. W ten sposób można łatwiej uniknąć spotkania z rakietami :) Po wyniszczeniu jednostek bojowych wroga najlepiej pozbawić go dopływu prądu do "dużych wież" na których zamontowane są działa. Można zniszczyć jego elektrownię lub kilka transmiterów energii. małe wieże nie potrzebują prądu więc następnie poniszcz je jak najszybciej !!! Po obezwładnieniu wroga zostaje tylko zrównać bazę wroga z ziemią :).

po załatwieniu wroga zaczekaj aż surowce całkowicie zostaną wydobyte i przesłane do bazy głównej. Powybieraj z czołgów te, które nie są aż tak poniszczone i załaduj je do transportowca. Po tych procedurach zakończ misję.


Misja: Artktyka II
Cel misji: Przeszukanie tuneli
Poziom trudności: Normalny
Przeciwnicy: UCS
Taktyka: Informacje zdobyte na dawnego ośrodka szkoleniowego armii rosyjskiej umożliwiły lokalizację Czerwonej Kwatery - ściśle tajnego kompleksu jednostek Specnaz
Sojusze: Brak
Klimat: Zima

Powyżej znajdują się dwie mapy: pierwsza z lewej to mapa powierzchni, druga - podziemi. Obie mapki dotyczą misji Arktyka II

Misję rozpoczynamy z miejsca, które oznaczone jest tradycyjnie zieloną gwiazdką. Jednostki kierujemy w stronę starej rosyjskiej bazy. Gdy już do niej dojdziemy budujemy strefę lądowania. Po jej wybudowaniu na miejsce misji wysyłamy 2 może 3 pojazdy budowlane typu gruz. Wokół naszej przyszłej placówki znajdują się 3 wrogie bazy UCS, na początek każda z nich chroniona jest przez ok. 10 tigerów z wyrzutniami rakiet, oczywiście ich liczba będzie wzrastać. Walka z wrogiem jest bardzo trudna. Jedynym lepszym rozwiązaniem będzie wykopanie rowów prostopadle do dróg, które prowadzą do naszej placówki. Na mapie zółtymi kreskami zaznaczyłem miejsca, w których najlepiej wykopać rów. Zablokuje on dostęp do naszej bazy jednostkom naziemnym wroga. Nie spotkałem się z tym żeby wróg użył lotnictwa w tej misji. Do kopania rowów używa się "Gruza". Czynności te mogą sprawić trudności. Sczególnie trzeba uważać na to żeby gruz posiadał drogę powrotu, chyba że się go chce stracić :) Po wykapaniu rowów bierzemy się za cel misji. Po środku rosyjskiej bazy budujemy windę. (I oto efekt zabrania artefaktu z misji Arktyka !!!) W tunelach podziemnych znajduje się 6 czołgów z podwójnym działem 120 mm. Czołgi te można aktywować znajdując komputer, który też jest w podziemiach. miejsce tego komputera zaznaczone jest żółtą kropką na mapie podziemi. Żeby się do niego dostać trzeba w pewnym miejscu zaznaczonym niebieską kropką przekopać się gruzem (jakieś 2 kratki). Po zdobyciu tego komputera prawdopodobnie rozpocznie się inwazja wroga. Czego się bać ? Przecierz mamy wykopane rowy !!! :) Równocześnie z tym otrzymujemy rozkaz przesłania pewnej ilości surowców do bazy głównej. Budujemy niezbędne budynki i czekamy aż surowce zostaną wydobyte i przesłane do bazy głównej. Po tym wszystkim kończymy misję. Nie zapomnij o tych czołgach. Są one przepustką do łatwiejszego zaliczania misji :)


Misja: Himalaje
Cel misji: Odnaleźć zaginiony pluton rozpoznawczy
Poziom trudności: Normalny
Przeciwnicy: LC
Taktyka: Kontakt z jednym z naszych plutonów rozpoznawczych w Himalajach uległ zerwaniu.
Sojusze: Brak
Klimat: Zima

Zaczynamy jak zwykle od zielonej gwiazdki na mapie. Jednostki kierujemy w stronę zaginionego plutonu oznaczonego żółtą kropką na mapce. Po odnalezieniu plutonu budujemy strefę lądowania, a następnie na teren misji transportujemy naszych pięknych 6 czołgów z D 120 mm. ! Po przybyciu transportowca z czołgami wyładowywujemy je i dołączamy do reszty jednostek. Następnie ruszamy w stronę niebieskiej i zielonej kropki. Malutka baza wydobywcza LC, która tam stoi lepiej żeby była zniszczona. Następnie budujemy tam swoją bazę i jak najszybciej uzbrajamy ponieważ druga placówka LC jest o wiele większa. Raczej im się to nie spodoba, że wydobywasz tam surowce i będą próbowały cię zniszczyć !!! Nie bój się ! Te cuda z podwójną lufą 120 mm. bez problemu poradzą sobie z pojazdami wroga. Celem tej misji jest przesłanie 10 000 CR do bazy głównej. Surowców jest ok 40 000 więc staraj się zawsze wydobywać surowce do zera. Nie zapomnij o stałej dostawie amunicji, i o uzbrojeniu budynków !!! LC nie da tak łatwo za wygraną. Po tym wszystkim zwijamy manatki i ulatniamy się do bazy głównej no i oczywiście kończymy misję.


Misja: Kamczatka
Cel misji: Ewakuuj kompleks naukowy Kaminji
Poziom trudności: Normalny
Przeciwnicy: LC
Taktyka: Oddziały LC atakują nasz najważniejszy strategicznie kompleks naukowy ! Zabezpiecz wszystkie istotne plany konstrukcyjne.
Sojusze: Brak
Klimat: Zima

Misję rozpoczynamy od natychmiastowej ewakuacji jednostek z miejsca oznaczonego zieloną gwiazdką. Pojazdy kierujemy w stronę naszej drugiej bazy oznaczonej zieloną kropką na mapie. Pojazdom wystarczy wskazać na mapie miejsce, do którego chcemy je wysłać. Jednostki same znajdą drogę, która prowadzi przez most. Podczas ewakuacji najbardziej trzeba troszczyć się o pojazd budowlany Gruz. Jednostka ta musi dotrzeć do naszej drugiej bazy !!! Po jej dotarciu szybko budujemy strefę lądowania, a następnie na teren misji wysyłamy 6 super czołgów i 4 jednostki z działem 20 mm. Po przybybciu transportu zaznaczamy jednostki bojowe i ruszamy w stronę budującej się bazy LC. Następnie tymi pojazdami wkraczamy do bazy wroga niszcząc elektrownię słoneczną i baterię. Akcję przeprowadzamy nocą !!! Im więcej będziemy manewrować tymi jednostkami w bazie LC to mniejsze będą nasze straty. Po zniszczeniu bazy wroga budujemy windę tak aby można było wydostać z podziemi prototyp działa laserowego. Następnie chwytamy się za wydboycie surowców. Im szybciej zniszczyliśmy bazę wroga tym więcej pozostało nam surowców. Szczególną uwagę trzba zwrócić na większe grupy jednostek bojowych wroga zaznaczonych czerwoną kropką. Najlepiej je stopniowo wyniszczać. Na mapce różową kropką zaznaczyłem dodatkowe surowce. Po zabezpieczeniu prototypu i wydobyciu surowców zwijamy się do bazy głównej i kończymy misję. Rób zawsze tak żeby tych super czołgów powracało do bazy głównej zawsze 6 - są na wagę złota !!!


Misja: Lewiatan
Cel misji: Przetestuj działo laserowe
Poziom trudności: Normalny
Przeciwnicy: LC
Taktyka: Toważyszu, musicie sprawdzić działanie lasera w warunkach polowych. Jeśli przypadkiem zdarzy się, że po strzale z działa pojazd zostanie rozerwany na strzępy, to nie przejmujcie się. Kwestia odwrócenia soczewki ...chyba.
Sojusze: Brak
Klimat: Przedwiośnie

Na początku tej misji otrzymujemy do naszej dyspozycji jednostkę uzbrojoną w działo laserowe. Broń tą będziemy testować na mechach, które znajdują się niedaleko naszej bazy (żółta kropka na mapie). Po zniszczeniu zdezaktywowanych jednostek UCS otrzymujemy rozkaz zniszczenia bazy LC. Powtórze się jeszcze raz ! Na Lunar Corporation ruszamy przynajmniej z jedną jednostką, która ma na sobie broń przeciw lotniczą ponieważ transportowane drogą powietrzną budynki LC o wiele lepiej zniszczyć niż by miały stać na ziemi. Po 2 ! Atak zaczynamy o godzinie 8.00 PM. O tej godzinie zamykają się baterie słoneczne. Wtedy wystarczy, że zniszczymy budynek o nazwie "bateria", która dostarcza w nocy prąd. Tym o to sposobem do godziny 7.00 AM pozbawiamy LC prądu, chyba że do tego czasu zniszczymy elektrownię słoneczną. Zapamiętaj to gdy walczysz przeciwko LC. Po tej krótkiej nauce ruszaj na wroga !! Pamiętaj, im szybciej się uwiniesz z tym zadaniem tym więcej zostanie Ci tam surowców. Do następnej misji Toważyszu :)


Misja: Alaska
Cel misji: Wydobyć surowce z obszarów należących do UCS
Poziom trudności: Normalny
Przeciwnicy: UCS
Taktyka: Twoim zadaniem jest zbudować bazę i kopalnię oraz przesłać nam największą ilość surowców.
Sojusze: Brak
Klimat: Przedwiośnie

Na teren misji wysyłamy jednostki bojowe (najlepiej 6 czołgów :). Przed ich przybyciem staramy się utrudnić budowę nowej bazy wroga wokół tych surowców, które mamy wydobyć. Do tego celu zaznaczamy dwa śmigłowce typu MI 106 Kozak i ruszamy w stronę żółtej kropki, którą oznaczyłem surowce i powstającą bazę UCS. Tak jak u innych ras budujące się struktury o wiele łatwiej zniszczyć. Atakując bazę wroga tymi śmigłowcami staramy się unikać kontaktu z rakietami wystrzelonymi przez Tigery. Po przybyciu jednostek bojowych ruszamy na wroga. Bazę wyniszczamy tak aby jeden budynek wroga został nie zniszczony. Dlaczego ??? Gdy go rozwalimy to dostaniemy wiadomość, że wróg wezwał posiłki z dwóch innych swoich zpleczy. Na naszą bazę wyruszy ok 40. Tigerów z wyrzutniami rakiet. Wróg nie poprzestanie na tym, będzie tak długo atakował aż mu braknie surowców, chyba że nas wcześniej rozgromi ! Dlatego też zostaw w spokoju ten budynek. Następnie stawiamy potrzebne do wydobywania surowców budynki. Przed wysłaniem ostanich 2000 CR do bazy głównej niszczymy oszczędzoną na czas wydobycia strukturę wroga. Następnie szybko się zwijamy z tego terenu i kończymy misję.


Misja: Japonia
Cel misji: Ziszczyć 3 bazy LC
Poziom trudności: Normalny
Przeciwnicy: LC
Taktyka: Zniszczyć wszystkie bazy
Sojusze: Brak
Klimat: Przedwiośnie

Misję zaczynamy z miejsca oznaczonego zieloną gwiazdką. Tam też wybudujemy swoją nową placówkę. Na teren misji wysyłamy jednostki bojowe potrzebne do szybkiego unicestwienia głównej bazy LC oznaczonej niebieską kropką na mapie. Pojazdy bojowe najlepiej konstruować w bazie głównej, które później dobrze jest przewozić pomiędzy misjami. Zaoszczędzimy większą ilość CR. Im dłużej pojazdy bojowe są przez nas użytkowane tym większy będą miały poziom doświadczenia. Po przybyciu posiłków ruszamy nimi w stronę niebieskiej kropki. Przed tą bazą zatrzymujemy je i ustawiamy w 1 lub 2 rzędach. Następnie jednym z pojazdów wywabiamy wrogie jednostki z ich placówki. Po ich wyniszczeniu wkraczamy do bazy i rówanamy ją z ziemią !!! Kolejnym co do zniszczenia będzie zaplecze LC oznaczone fioletową kropką. Nie ma drogi lądowej do tej bazy więc zostaje nam lotnictwo i marynarka. Jest jeszcze jeden sposób - tunele podziemne. Gruzem budujemy windę i zchodzimy do podziemii. Następnie kopiemy tunel w miejsce oznazone żółtym krzyżykiem i tam w tym rejonie w podziemiach wybudujemy drugą windę. Tymi tunelami przeprowadzimy nasze 6 czołgów z Działem 120 mm (od tej pory nazywamy je D120). Następnie równamy z ziemią tą placówkę. Zostaje nam jeszcze jedna baza. Na drugiej stronie naszej wyspy budujemy stocznie. Następnie konstruujemy 6 morskich jednostek typu ESS 30 Oka z podwójnym działkiem 20 mm. Podpływamy nimi pod bazę wroga i niszczymy obronę wroga. Do pomocy wysyłamy kilka śmigłowców (najlepiej z D 20 mm), którymi niszczymy elektrownię wroga, a następnie całą jego bazę. Po tym wszystkim nie zapomnij o wydobyciu surowców z terenów byłych baz LC. Po tym wszystkim kończymy misję.


Misja: Kanada
Cel misji: Zaatakować centrum naukowe UCS
Poziom trudności: Normalny
Przeciwnicy: UCS
Taktyka: Nasze służby zwiadowcze otrzymały informację, że UCS prowadzi prace nad ściśle tajnym programem badawczym. Wysłaliśmy kilka oddziałów celem zdobycia informacji na ten temat. Nie spodziewamy się większego oporu, gdyż nikt nie podejrzewa ataku w samym środku jaskini lwa.
Sojusze: Brak
Klimat: Przedwiośnie

Misję zaczynamy z miejsca oznaczonego zieloną gwiazdką. Naszą nową placówkę postawimy na miejscu zielonej kropki. Tam też mamy surowce. Pierwszym zadaniem jest przeszukanie tuneli w celu zdobycia informacji. Drugim - zniszczenie centrów naukowych UCS. My zaczniemy od tego drugiego ponieważ wróg jeszcze nie posiada sporego potencju militarnego. Dlatego też na teren misji ściągamy 6 D120 i kilka innych jednostek bojowych, którymi ruszymy w stronę wrogiej bazy zaznaczonej czerwoną kropką (pierwsza z prawej). Przed tą placówką znajdują się 2 Fortece. Każda z nich posiada 4 wyrzutnie rakiet. Oczywiście zasilane są przez elektrownię, która się też tam znajduje. Następnie wjeżdżamy do tej bazy niszcząc tą elektrownię, a później całą bazę. Po zrównaniu tej placówki z ziemią nie zapominamy o surowcach ! Następnie uzupełniamy broń i naprawiamy jednostki bojowe, którymi później ruszamy do drugiej bazy UCS (czerwona kropka, pierwsza z lewej strony mapy). Po przybyciu pojazdów bojowych niszczymy wrogie jednostki pilnujące bazę, a następnie do niej stopniowo wkraczamy. Następnie budujemy mosty oznaczone żółtymi kreskami. Pierwszy z góry nie jest potrzebny ale lepiej jak go jednak wybudujemy. Drugi most trzeba koniecznie wybudować. Uzyskamy wtedy jedyną drogę lądową prowadzącą do ostatniej już bazy UCS. Na drugim brzegu mamy dodatkowe surowce. Po tym wszystkim przeprawiamy pojazdy bojowe na teren wroga. Placówka jest słabo uzbrojona. Broni ją kilkanaście jednostek. Zniszczenie jej nie powinno sprawić ci większych kłopotów. Następnie chwytamy się za drugie zadanie - przeszukanie podziemii. Do tego celu budujemy windę niedaleko strefy lądowania (zielona kropka na mapce podziemii). Kierujemy do niej ok. 5 jednostek uzbrojonych w działo laserowe i pojazd budowlany gruz. Pojazdami kierujemy się w stronę żółtej kreski. Następnie gruzem kopiemy tunel i szybko nim uciekamy spowrotem. Jednostkom z działem laserowym zmieniamy zachowanie z manewruj na trzymaj pozycję i ustawiamy je przed wejściem do tunelu, w którego stronę zmierza kilkanaście wrogich jednostek uzbrojonych w miotacze plazmowe. Po wyniszczeniu pierwszej porcji mechów ruszamy gruzem w stronę żółtej kropki, którą oznaczyłem miejsce "pobytu" komputera. Po jego zlokalizowaniu zabieramy go i uciekamy gruzem w stronę windy. Laserowcami niszczymy kolejne porcje wrogich jednostek. Po tym uciekamy nimi do windy, którą następnie niszczymy lub wyłączamy !!! Następnie wydobywamy surowce do końca, zwijamy się i kończymy misję. Windę można wybudować w innym miejscu. według mojej metody jest tak jak powyżej napisałem.


Misja: Wielkie Jeziora
Cel misji: Zniszczyć kompleks badawczy UCS
Poziom trudności: Normalny
Przeciwnicy: UCS
Taktyka: Coraz lepiej poznajemy projekt UCS. Udało nam się ustalić przybliżoną lokalizację kompleksu badawczego w którym prowadzone są prace nad tym projektem. Odszukaj wrogie laboratorium i zniszcz je !
Sojusze: Brak
Klimat: Wiosna

Przed rozpoczęciem tej misji do transportowca pakujemy ok. 9 śmigłowców uzbrojonych w podwójne działka 20 mm. Zaczynamy oczywiście od zielonej gwiazdki. Tam też wybudujemy elektrownię, centrum zaopatrzenia, fabrykę pojazdów cywilnych oraz kilka wieżyczek broniących naszą placówkę. Po wyładowaniu śmigłowców z transportowca ruszamy nimi w stronę czerwonej kropki (pierwsza od góry mapy). Tymi jednostkami niszczymy i jednego mecha z wyrzutnią rakiet oraz termity UCS. Następnie 2 śmigłowcami niszczymy 3 elektrownie. Dwoma ponieważ bazy broni ok. 10 małych wierz z wyrzutniami rakiet. O wiele łatwiej manewrować mniejszą ilością jednostek) Do odbudowania elektrowni podjeżdża mamut, którego też niszczymy. Po tym rozwalamy fabrykę pojazdów cywilnych UCS i wycofujemy się wszystkimi śmigłowcami. W tym momencie zablokowaliśmy rozwój tej bazy. Przed tym całym atakiem cofiemy transportowiec do bazy głównej, w której po jego dotarciu ładujemy 6 D120 i kilka innych jednostek bojowych a następnie spowrotem wysyłamy na teren misji. Po wyładowaniu pojazdów bojowych kierujemy je w stronę obezwładnionej przez śmigłowce bazy. Żeby tam dotrzeć trzeba zniszczyć mniejszą placówkę UCS i kilkanaście broniących jej mechów. Do tego celu ustawiamy przed mostem mur złożony z 6 D120. Następnie wywabiamy wrogie pojazdy, które po spotkaniu z naszym murem rozlatują się na wszystkie strony :) Kilka jednostek może się jednak przebić przez nasz mur więc uważajcie na D120. Później wkraczamy do tej placówki. Widok fortecy niech was nie przestrasza ! Wystarczy dużo manewrować niszcząc elektrownię i po kłopocie. Następne fortece są przed tą główną bazą UCS, a elektrownia znajduje się za nimi. Wjeżdżamy jednym D120 na górkę tak aby rakiety wystrzelone przez fortece zachaczały o ziemię. Nic nam nie przeszkadza żeby zniszczyć elektrownię ! Następnie wkraczamy do placówki UCS i dokańczamy dzieło zniszczenia ! Uwaga na drugą bazę UCS oznaczoną czerwoną kropką na mapie (pierwsza od dołu mapy). Nie będą z tego zadowoleni że zniszczyłeś tamtą bazę. Wyślą na naszą placówkę kilka gargoil'i i mechów. Następnym zadaniem jest przeszukanie bazy obcych znajdującej się pod ziemią. Budujemy windę w miejscu oznaczonym żółtym krzyżykiem, równiutko z mostem. Następnie kopiemy tunel w kierunku północnym (patrz na mapę podziemii). Po przekopaniu się do tej bazy przeszukujemy ją. W miejscu oznaczonym zielonym krzyżykiem znajduję się poszukiwany przez nas artefakt. Zabieramy go i na tym byłby koniec misji ! Nie zapominamy o surowcach ! Możesz zaatakować drugą słabo uzbrojoną placówkę wroga. Przeszukaj dokładnie teren. Możesz znaleźć tam dwa złoża surowców !!! Po tym wszystkim zapakuj 6 D120 do transportowca i zakończ misję.


Misja: Strefa 51
Cel misji: odzyskać UFO
Poziom trudności: Normalny
Przeciwnicy: UCS
Taktyka: Zlokalizować i odzyskać UFO
Sojusze: Brak
Klimat: Wiosna

Przed rozpoczęciem misji do transportowca pakujemy następujące jednostki: Gruz, 5 dowolnych jednostek z działem laserowym, MI 27 Bojar, 3 Tajgi N oraz 5000 CR. W miejscu oznaczonym zieloną gwiazdką znajduje się strefa lądowania i winda. Tam też zaczynamy misję, na którą szybko wysyłamy transportowiec. Po jego przybyciu budujemy gruzem centrum zaopatrzenia i kilka wieżyczek z podwójnym działkiem 20 mm. W miejscu oznaczonym czerwoną kropką znajduje się baza UCS. Nasza placówka jest nie dostępna dla jednostek naziemnych wrogach (chyba, że przez podziemia). Dlatego też będzie koncentrował się na atakiem z powietrza. Część oddziału zostawiamy przy windzie, resztę zaś wysyłamy w stronę żółtego krzyżyka. Jednostkom z działem laserowym zmieniamy zachowanie na pojazd bojowy (statyczny) i puszczamy je przodem. Tajga N lepiej żeby jechała na końcu. Podzczas tej wędrówki napotkamy na opory wroga złożone z kilku jednostek. Wtedy zatrzymujemy się, a laserowce będą stopniowo likwidowały "zator". Po jego odetkaniu jedziemy dalej. Po dotarciu do UFO musimy pozbierać artefakty oznaczone żółtymi kropkami w celu odpalenia pojazdu kosmicznego. No i oto mamy zwinną, szybką, mocną, silną i nową jednostkę bojową - UFO. Krótkomówiąc jest to przełom !


Misja: Nowy Jork
Cel misji: Lokalizacja trzech źródeł informacji
Poziom trudności: Normalny
Przeciwnicy: UCS
Taktyka: Waszym kolejnym zadaniem jest penetracja wrogiej bazy. Jeśli jest tam coś, o czym jeszcze nie wiemy, musicie to odnaleźć, Toważyszu !
Sojusze: Brak
Klimat: Wiosna

Praktycznie cały teren należy do wroga. Jednostkę o nazwie NEO kierujemy w dół mapki od zielonej gwiazdki, a następnie w stronę niebieskiego krzyżyka, którym oznaczyłem zejście do podziemii. Od tego momentu w tunelach kierujemy się niebieską linią w stronę pierwszego źródła informacji oznaczonego zielonym krzyżykiem. Po jego wzięciu cofamy się spowrotem do wyjścia. Następnie jedziemy w stronę żółtego krzyżyka i w tamtym miejscu zchodzimy do podziemii. Naprowadzamy się teraz żółtą linią w stronę 2 źródła informacji. W miejscach oznaczonych białym + znajdują się artefakty odpowiedzialne za odsłonięcie mapek. pierwszy od dołu mapy podziemii, a drugi powierzchnii. Następnie kierujemy się w stronę pierwszego od dołu pomarańczowego +. Tam też zejdziemy, a tunelami przejdziemy sobie do drugiego wyjścia, obok którego znajduje się kolejne zejście. Później naprowadzamy się pomarańczową linią do ostatniego źrodła informacji. Po jego przejęciu wszystkie jednostki wroga należą do nas. Pojazdem NEO skieruj się do strefy lądowania, a następnie po niego możesz wysłać transporter. Zakończ misję.


Misja: Indonezja
Cel misji: przesłanie 100000 CR do bazy głównej
Poziom trudności: Normalny
Przeciwnicy: UCS & LC
Taktyka: Odsyłamy Was na terytorium wroga. Musicie uruchomić kopalnie, zbudować bazę i dostarczyć nam jak największą ilość surowców.
Sojusze: Brak
Klimat: Wiosna

Przed rozpoczęciem misji do transportowca pakujemy 3 D120, 3 dowolne jednostki z bronią przeciwlotniczą, UFO, Gruz, 2 Tajgi N. Misję zaczynamy od zielonej gwiazdki. Przed przylotem transportowca zapewniamy sobie stałą dostawę amunicji. Wszystkie bazy wroga są w trakcie rozbudowy. Wyładowane pojazdy bojowe kierujemy szybko w stronę pierwszej od dołu niebieskiej kropki, którą oznaczyłem bazę LC. Jednostkami z bronią przeciwlotniczą niszczymy transportowane budynki. Innymi pojazdami rozwalamy te struktury, które są już na ziemii. Cześcią jednostek ruszamy w stronę drugiej placówki LC (druga niebieska kropka od dołu). Po jej zniszczeniu jednym gruzem kopiemy rów wzdłuż pionowej żółtej kreski tak aby nie było przejścia do naszej bazy. Drugim zaś budujemy mur wzdłuż poziomej kreski tak aby w jednym miejscu było przejście, w którym postawimy kilka wieżyczek i bunkrów chroniących dostęp do naszej placówki. Następnie wszystkie nasze budynki uzbrajamy w broń przeciwlotniczą. Dodatkowo budujemy kilka wieżyczek. Naszą placówkę prawdopodobnie będą atakować gargoile. Następnie wydobywamy surowce. Dla tych, którym brakuje surowców polecam zniszczenie wszystkich baz wrogów. Zagarniemy wtedy złoża w ich placówkach, a także będziemy mogli spokojnie wydobywać surowce z złóż oznaczonych żółtymi kropkami. Tym sposobem możemy oszczędzić sobie kopanie rowów, budowanie bunkrów i wierzyczek itp.


Misja: Amazonka -N-
Cel misji: przesłanie 100000 CR do bazy głównej
Poziom trudności: Normalny
Przeciwnicy: UCS & LC
Taktyka: Odkryliśmy duże ilości złóż w północnej części dorzecza Amazonki. Wyeksploatuj je.
Sojusze: Brak
Klimat: Wiosna

Misję rozopczynamy od miejsca oznaczonego zieloną gwiazdką. Do wybudowania bazy potrzebujemy pojazd budowlany gruz, który wysyłamy na teren misji. W miejscu oznaczonym zieloną kropką stawiamy właśnie tą placówkę. Prowadzić do niej będzie tylko jedna droga, którą obstawiamy budując bunkry. Najlepiej uzbroić je w działa laserowe. Żółtymi kropkami zaznaczyłem 4 złoża surowców, z których tylko 3 będziemy wydobywać tj. 1, 2 i 3 kropka od góry. 4 złoże jest mało wartościowe. Oczywiście ten kto chce może je wydobyć ! Następnie lokalizujemy te złoża, a w miejscach oznaczonych żółtą kreską stawiamy mosty. Po wybudowaniu struktur odpowiedzialnych za wydobycie surowców uzbrajamy je najlepiej w broń przeciwlotniczą. Wróg nie powinien większą siłą atakować naszych baz wydobywczych, za to będzie koncentrował się na naszej głównej placówce. Po wydobyciu surowców zwijamy się do bazy głównej i kończymy misję.


Misja: Indie
Cel misji: przesłanie 50000 CR do bazy głównej
Poziom trudności: Normalny
Przeciwnicy: UCS & LC
Taktyka: Wybuduj kopalnię i prześlij do bazy jak największą ilość surowców
Sojusze: Brak
Klimat: Lato

Na teren misji wysyłamy 6 D120 i kilka pojazdów Tajga N. Kierujemy się w stronę zielonej kropki. Po drodze natkniemy się na malutkie złoże surowców, które możemy wydobyć. W miejscu pomarńczowej kropki powstaje nowa baza UCS, obok której znajduje się pole surowców. Placówkę UCS niszczymy, a w miejscu złóż budujemy bazę wydobywczą. Wróg będzie starał się zniszczyć naszą placówkę używając do tego jednostek naziemnych i lotniczych. Dlatego w miejscu oznaczonym żółtą kreską możemy wykopać rów albo wybudować kilka bunkrów, na których najlepiej zamontować działa laserowe. Stawiamy także kilka wierzyczek z bronią przeciwlotniczą. Nie zapominajmy także o budynkach, które też można uzbroić ! Pojazdy LC mogą przedostać się przez jeziorko znajdujące się na prawo od pomarańczowej kropki. Jeśli zdecydowaliście się na wydobycie mniejszego złoża surowców to nie zapomnijcie o uzbrojeniu. LC może także zaatakować strefę lądowania. Po całkowitym wydobyciu złóż pakujemy D120 i zwijamy się do bazy głównej. W tym momencie nie pozostaje nam nic innego jak zakończyć misję :)


Misja: Australia
Cel misji: Zabezpieczyć prototyp
Poziom trudności: Normalny
Przeciwnicy: UCS
Taktyka: Znaleźliśmy w Australii sprawnie funkcjonujące działo jonowe, które należy do obcych. Może ono być najskuteczniejszą bronią przeciwko UCS. Oddziały UCS atakują naszą tamtejszą bazę. Musisz nam pomóc zabezpieczyć prototyp ! Nie zwlekaj !
Sojusze: Brak
Klimat: Lato

Tym razem w podziemiach rozpoczynamy tą misję. W miejscu zielonej gwiazdki znajduje się prototyp działa jonowego i 2 Tajgi N. Tymi jednostkami kierujemy się w stronę windy (zielona . na mapie) Dostępu do niej pilnuje ok. 8 Tigerów z miotaczami plazmowymi (czerwona . na mapie) Prześlizgnięcie się pomiędzy nimi zazwyczaj kończy się zniszczonym prototypem. Nie pozostaje nic innego jak unicestwić Tigery. W podziemiach znajdują się także inne jednostki bojowe którymi możemy się posłużyć :) Do tego celu potrzebny jest prototyp działa jonowego. Użycie tej broni powoduje deaktywacje wrogiej jednostki którą za pomocą Tajgi N możemy przejąć. Do zniszczenia blokady przydadzą się 2 jednostki typu Panther z ciężkim miotaczem plazmowym. Znajdują się one środkowo-prawej części mapy, przejmujemy je i ruszamy nimi w stronę Tigerów. Natępnie wywabiamy je, a pantherami pokolei niszczymy. Po tym wszystkim wydostajemy się na powierzchnię i prototypem kierujemy się w stronę strefy lądowania, która znajduje na wysepce oznaczonej niebieskim +. W tym momencie możemy zakończyć misję. Jeśli komuś mało to można zniszczyć bazę UCS (czerwona . na mapie powierzchni), a w miejscach oznaczonych zółtymi + znajdują się surowce, które wesprzą nas w tym celu.


Misja: Madagaskar
Cel misji: Przejąć technologię wytwarzania pola siłowego
Poziom trudności: Normalny
Przeciwnicy: UCS & LC
Taktyka: Nasi nowi agenci - Kastor i Nyfret zlokalizowali kompleks badawczy LC. Z ich raportu i przesłanych zdjęć wynika, że prace nad technolgią pola siłowego są prowadzone właśnie tam. Twoim zadaniem jest zniszczyć kompleks i przejąć wszystkie dane dotyczące tego projektu.
Sojusze: Brak
Klimat: Lato

Przed rozpoczęciem misji do transportowca pakujemy 6 D120. Prawdopodobnie w wynalazkach opracowałeś już podwozie o nazwie HT 400,500 kub 600 Kaukaz. Jeśli tak to stwórz projekt nowej jednostki z użyciem tego podwozia i ciężkiej broni, najlepiej działa 120 mm. - po jego zamontowaniu na Kaukazie uzyskujemy kolejny zaczep na broń lekką, na którym miejscu wstawimy działka 20 mm. albo wyrzutnie rakiet. Następnie wyprodukuj 4 jednostki tego typu, które później zapakuj do transportowca. Misję rozpoczynamy na plaży :) Zaznaczamy gruza i ruszamy nim szybko w stronę gruntu, na którym można wybudować stręfę lądowania, FPC (fabrykę pojazdów cywilnych), Elektrownię i Centrum Zaopatrzenia. Jeśli tylko strefa lądowania jest już aktywna to wysyłaj transportowiec na teren misji. W między czasie wyprodukuj ok. 3 transportery amunicj. Po dotarciu posiłków zbieramy możliwe jednostki bojowe i ruszamy nimi w stronę bazy LC (niebieska . na mapie). Placówka ta jest dość dobrze uzbrojona lecz nie posiada tak dużo pojazdów bojowych ponieważ wróg nie zdążył ich wyprodukować. Naszymi czołgami prześlizgujemy się przez baze unikając większego kontaktu z rakietami. Przesuwamy się na tył placówki gdzie znajdują się elektrownie i baterie. Te budynki oczywiście niszczymy. Następnie rozwalamy resztę bazy. Po jej zagładzie możemy się chwycić za wydobywanie surowców oraz za cel misji. Naszą pierwszą bazę uzbrajamy dodatkowo budując 2 może 3 bunkry. Placówka UCS znajduje się tradycyjnie w miejscu oznaczonym czerwoną kropką. No więc trzeba na nich uważać. Teraz cel misji - wybuduj windę po środku byłej bazy LC. W podziemiach znajdziesz te dane, a także inne artefakty ! Po wydobyciu surowców zapakuj czołgi do transportowca. Następnie zakończ misję. I jeszcze jedno pamiętaj o tym żeby wyprodukować pojazdy bojowe musisz pozbyć się innych. Najlepiej wysłać niepotrzebne jednostki na teren misji, a następnie zakończyć ją. Limit jednostek nie dotyczy pojazdów cywilnych !!!

Jednak najprostszym sposobem na zaliczenie tej misji jest wybudowanie windy w miejscu żółtej kropki. Tym oto sposobem dostaliśmy się do tuneli, którymi bez problemu dojedziemy do centralnego komputera pod bazą LC. Jednocześnie rezygnujemy z wydobycia bogatego złoża surowców.


Misja: Panama
Cel misji: przesłanie 50000 CR do bazy głównej
Poziom trudności: Normalny
Przeciwnicy: UCS
Taktyka: Twoim zadaniem jest uruchomić kopalnie i przesłać nam jak największą ilość surowców. Bądź przygotowany na silny opór nieprzyjaciela
Sojusze: Brak
Klimat: Lato

Przed rozpoczęciem misji do transportowca pakujemy 4 śmigłowce z działkiem 20 mm. oraz pojazd budowlany gruz. Rozpoczynamy z miejsca oznaczonego zieloną gwiazdką. Wokół strefy lądowania znajdują się 4 pojazdy bojowe, które skierujemy w stronę pomarańczowej kropki. Znajduje się tam malutka baza wydobywcza wroga, która jest słabo uzbrojona. Po wyładowaniu smigłowców z transportowca ruszamy nimi w stronę dużego złoża surowców (zółta . na mapie). W tamtym miejscu powstaje nowa baza UCS. Tymi śmigłowcami uniemożliwiamy dalszą rozbudowę placówki wroga. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak kwestia wydobycia surowców. Zwróccie uwagę na jedyny most, który jest zaminowany. Atakując wroga powodujemy jego destrukcję. Most oczywiście trzeba odbudować. Po drugiej stronie znajdują się 2 fortece. Do ich zniszczenia możemy się posłużyć śmigłowcami, którymi niszczymy elektrownię oraz okoliczne transmitery energii. Następnie możemy się chwycić za wydobycie surowców. Nie zapominajmy jednak o dużej bazie UCS oznaczonej pierwszą z lewej czerwoną kropką. Po tym wszystkim pakujemy się i kończymy misję.


Misja: Mozambik
Cel misji: Eskortować konwój
Poziom trudności: Normalny
Przeciwnicy: UCS
Taktyka: Nasz nowy sojusznik Plemię Ashanti prowadzi wojnę z UCS, wódz tego plemienia prosi nas o pomoc. Twoim kolejnym zadaniem jest doprowadzić konwój do bazy Ashanti.
Sojusze: Brak
Klimat: Pustynia

Trasę konwoju oznaczyłem zieloną linią. Pojazdy sojusznika będą poruszać się niezależnie od naszej woli. Twoje zadanie polega na tym żeby nie dopuścić wroga do naszego przyjaciela. Do tego celu zaraz na początku misji zaznaczamy tamtejsze jednostki i ruszamy na przód. W początkowej fazie eskorty spotkamy się z nie wielkimi siłami wroga, które bez problemu powinniśmy zniszczyć. Następnie dotarliśmy do wind, którymi szybko zjeżdżamy w dół. Podziemiami kierujemy się w stronę kolejnych wind. Powierzchnią zmierzamy ku mostowi, który jest zniszczony. Gruzem odbudowywujemy go. Teraz bez problemu dojedziemy do celu. Po dotarciu konwoju do bazy Ashanti (biała . na mapie) cała placówka, z jednostkami przyjaciela przechodzi pod naszą kontrolę. Kolejnym rozkazem jaki otrzymiemy jest zniszczenie bazy UCS. Do tego celu wystarczą wszystkie pojazdy bojowe jakimi dysponujemy na misji. Przejęte czołgi z Plemienia Ashanti są bardzo silne. Do pomocy możemy ściągnąć UFO :) Następnie ruszamy w stronę placówki UCS oznaczonej czerwoną kropką. Nie zapomnij o stałej dostawie amunicji. Podzczas ataku wzróć uwagę na miny. Po rozwaleniu bazy wroga możemy się zająć wydobywaniem surowców z terenu naszej bazy. Po tym wszystkim pakujemy się i kończymy misję.


Misja: Egipt
Cel misji: Ziszczyć bazę UCS
Poziom trudności: Normalny
Przeciwnicy: UCS
Taktyka: Wojska UCS zablokowały nam dostęp do bardzo cennych zasobów w zachodniej Afryce. Najlepszym miejscem na przełamanie blokady jest Egipt.
Sojusze: Możliwy sojusz z LC
Klimat: Pustynia

Misję zaczynamy w miejscu oznaczonym zieloną gwiazdką. Tam też wybudujemy nową placówkę. Jak pewnie zauważyłeś w tej misji możliwy jest sojusz z LC. Warunkiem tego jest zaatakowanie bazy UCS. Wystarczy, że jednostką UFO zniszczymy jakiś budynek wroga. Wtedy otrzymujemy wiadomość, że LC chce z nami zawrzeć sojusz przeciwko United Civilized States. Na co oczywiście się zgadzamy (przed tym wszystkim nie zapomnij uzbroić floty). Wojska LC będą powoli niszczyły UCS ! Wysyałmy także kilka swoich jednostek bojowych w celu wesprzenia LC. Sojuszem ED z LC nie nacieszysz się długo :(. Po zniszczeniu ostatniej jednostki lub budynku UCS otrzymasz rozkaz wyeliminowania LC. Dlatego też przed znisczeniem UCS obezwładnij LC - rozwal wszystkie jednostki, bastiony, strażnice, a najlepiej odetnij zasilanie ! Następnie zniszcz UCS. W tym momencie LC będzie chciała nas wyeliminować. Ciekawe czym ? ;) Następnie zniszcz resztki LC. Na tym koniec mijsji :) Nie zapomnij wydobyć wszystkich surowców !


Misja: Czerwona Skała
Cel misji: Ziszczyć bazę UCS
Poziom trudności: Normalny
Przeciwnicy: UCS
Taktyka: Ta baza UCS jest jak kolec w oku lub jak wolisz wrzód na tyłku. Zrównaj ją z ziemią
Sojusze: brak
Klimat: Pustynia

Misję zaczynamy w miejscu zielonej kropki, baza USC to całe "wzgórze". Krzyżyk to miejsce złóż, z których korzysta wróg. Przed rozpoczęciem najlepiej załadować najlepsze jednostki i Gruza. Po przyjeździe na misję budujemy centrum zaopatrzenia i elektrownię, na wszystko zakładamy pola siłowe (USC używa bomby plazmowej), na misję przywozimy pozostałe jednostki bojowe i 7 bojarów. Do bazy wroga można wejść tylko od jej południowej strony (żółta kraska). Jednostki USC w bazie to tylko kilka panter z ciężkimi rakietami i ciężką plazmą, więc z nimi nie będzie większego problemu. Wejście do bazy to 2 Fortece (2 ciężkie rakiety i 2 ciężkie plazmy) i kilka dużych wież R i P, na zmianę. Najlepiej na przód "armii"  dać Kaukazy lub Wołgi z ciężkimi rakietami, ponieważ przejście nie jest zbyt szerokie, ale te jednostki mają duży zasięg, więc fortecę,  którą akurat niszczymy nie reaguje na nasze ataki. Baza jest zaminowana więc nie radzę jej zwiedzać :).  Po zniszczeniu bazy możemy wydobyć złoża, które nie zdąży wydobyć wróg (po zachodniej części "wzgórza" i w miejscu krzyżyka).


Misja: Nowa Zelandia
Cel misji: Ziszczyć bazę UCS
Poziom trudności: Normalny
Przeciwnicy: UCS
Taktyka: Ta baza UCS jest przeszkodą w drodze do Ameryki Południowej, zniszcz ją.
Sojusze: brak
Klimat: Pustynia

Misję rozpoczynamy w miejscu zielonej kropki. Baza praktycznie należy tylko zaopatrzyć w pola siłowe i na południu naszej wyspy wystarczą 3 duże wieże z ciężkimi rakietami. Niestety aby zniszczyć bazę USC potrzebne jest nam lotnictwo, musimy wybudować co najmniej 10 Thorów  R (aby "powiększyć" limit niszczymy dotychczasowo wybudowane jednostki bojowe naziemne, najlepiej te które mają najmniej doświadczenia). Warto też wybudować 2 centra zaopatrzenia żeby Thory szybciej się ładowały. Niszczyć bazę USC zaczynamy od północnej strony, żółta kreska. Po przedarciu się  przez linię obrony (forteca R i P, kilka dużych wież na zmianę R i P i tak w kółko). Wdzieramy się do środka i niszczymy elektrownię, pada część fortec i wież, niszczymy je. Potem tak samo wdzieramy się dalej i niszczymy elektrownię i tak dotąd aż zrównamy z ziemią całą bazę wroga.  Zajmuje to dużo czasu ale jest skuteczne, misję bazę USC będziemy niszczyć ok 1,5 h.  Gdy Zniszczymy wszystko na głównej wyspie zajętej przez USC nie możemy zapomnieć o małych wysepkach na południu, gdyż mogą na nich zostać budynki i jednostki wroga. Żółte kropki to złoża , ale nie możemy ich wydobyć, ponieważ nie mamy transportera jednostek.


Misja: Kongo
Cel misji: Ziszczyć bazę UCS i wyeleminować plemię Ashanti
Poziom trudności: Normalny
Przeciwnicy: UCS
Taktyka: Od plemienia Ashanti dowiadujemy się o bazie UCS, i dzięki temu możemy ją zlikwidować... niestety sojuszmik okazuje się wrogiem...
Sojusze: brak
Klimat: Pustynia

 Misję zaczynamy w miejscu zielonego krzyżyka (jest to jedno z 3 lądowisk, ale najlepsze do przejścia misji), przed misją najlepiej zapakować Ukrainę jednostkami bojowymi, a po rozpoczęciu misji szybko przetransportować resztę. Gruzowi nagrywamy budowę bazy na północy, a jednostkami niszczymy, a raczej przejeżdżamy po bazie plemienia, ich obrona to kilka dużych i małych wież, nie ma z tym problemu. Gdy masza baza i jej obrona (wystarczy tylko kilka ciężkich rakiet i pola siłowe na wszystkich budynkach) będzie gotowa, zbieramy wojsko i ruszamy na UCS, najlepiej w miejscu żółtej kreski. Obrona to: na początku 1 Forteca (2 R i 2 P) i kilka dużych wież R i P a dalej kolejne 2 Fortece (2R i 2P)i 7 dużych i małych wież (R i P), na "kamikadze" takim limitem jednostek nie przejdzie, więc zmieniamy zachowanie swoich jednostek na zaawansowany pojazd bojowy, a następnie trzymaj pozycję, i podjeżdżamy powoli Kaukazami lub już Uralami R i niszczymy wieże tak aby one nie uszkodziły nas. Tak robimy z całą bazą (pamiętajmy że musimy ją niszczyć od północy w stronę południa i zarazem od wschodu do zachodu, ponieważ nasze Bojary z amunicją mogą być zniszczone), po jej zniszczeniu możemy jeszcze wydobyć złoża, żółte kropki. W czasie niszczenia raczej poruszamy się minimalnie bo cała baza jest zaminowana.


Misja: Lesoto
Cel misji: Zniszczyć wyrzutnie rakiet balistycznych oraz wszelkie zabudowania
Poziom trudności: Normalny
Przeciwnicy: UCS
Taktyka: Baza Nuklearna ED została przejęta przez  UCS, mamy zniszczyć wyrzutnie i wszelkie zabudowania; mamy na to 70 h
Sojusze: brak
Klimat: Pustynia

Przed rozpoczęciem misji pakujemy do Ukrainy, całe wojsko zgromadzone w bazie. Po rozpoczęciu misji, (musimy pamiętać że na zniszczenie wyrzutni mamy 70h) Gruzowi nagrywamy wybudowanie bazy koło złóż (żółta kropka), a po przetransportowaniu wszystkich jednostek na teren misji, szybko zmierzamy do wyrzutni (niebieska kropka). Na początku (zielona linia - droga do wyrzutni) staje nam obrona bazy USC (czerwony okrąg), są to 2 Fortece (2 R i 2P) i 6 dużych wież R i P. Niszczymy je i nie przejmujemy się 2 obroną USC i od razu przystępujemy do ataku obrony 3 składającej się z 4 dużych wież (2 R i 2 P) i kilku małych, same wyrzutnie będą strzeżone przez małe wieże z działkiem 20mm, po zniszczeniu wyrzutni, możemy zrównać z ziemią USC i wydobyć surowce. 


Misja: Algieria
Cel misji: Ziszczyć bazę UCS na wyspie i na wybrzeżu
Poziom trudności: Normalny
Przeciwnicy: UCS
Taktyka: Potrzebujemy większej ilości surowców, projekt Exodus nie może mieć opóźnień, bazy USC stoją na drodze do Afryki...
Sojusze: brak
Klimat: Pustynia

Po rozpoczęciu misji szybko transportujemy jednostki i budujemy bazę (jej obrona może się ograniczyć do założenia pól siłowych i kilku ciężkich rakiet przeciwko Gargoliom). Zbieramy wojsko i ruszamy na bazę przybrzeżną, na jej obronę składają się: 3 Fortece (2 R i 2 P) i kilka dużych wież (jest silnie zaminowana, więc nie możemy jej dokładnie zwiedzać). Atakujemy pozycyjnie z wyłączonymi światłami. Aby zniszczyć bazę na wyspie już po raz kolejny musimy zrobić  limit niszcząc jednostki naziemne (najlepiej te które mają najmniej doświadczenia) i budujemy 5 Hanów z lukami bombowymi i 5 Hanów R. Na początku pięcioma Hanami z bombami atomowymi latamy po wyspie i niszczymy elektrownie, a potem Hanami R kończymy niszczenie. Po zrównaniu z ziemią wroga możemy wydobyć złoża na południu planszy. 


Misja: Columbia
Cel misji: Przesłać do bazy głównejć 50 000 CR
Poziom trudności: Normalny
Przeciwnicy: UCS
Taktyka: Mamy podążać za przewodnikiem, który nie myśli się ruszać ze swojego miejsca...
Sojusze: Brak
Klimat: Pustynia

Misję zaczynamy w miejscu zielonego krzyżyka, "przewodnik" nic nie zrobi aż do zakończenia misji, więc tylko Gruzem podążamy wskazaną drogą (zielona linia), najpierw na północ drogą naziemną, potem podziemiami, następnie drogą naziemną i jeszcze raz podziemiami, wychodzimy na powierzchnie w miejscu czerwonego krzyżyka, a bazę budujemy w miejscu zielonej kropki, obok złóż. Do obrony wystarczą nam tylko jednostki bojowe znajdujące się w bazie głównej, możliwe jednak że USC nawet się nie pokaże (jeżeli nie zaczepialiśmy ich wcześniej Gruzem), wysyłamy  odpowiednią ilość surowców i kończymy misję.


Misja: Andy
Cel misji: Ziszczyć bazę UCS
Poziom trudności: Normalny
Przeciwnicy: UCS
Taktyka: Baza USC zajmuje Andy, zniszcz ją i przejmij obszar bogaty w złoża
Sojusze: brak
Klimat: Pustynia

Misję zaczynamy miejscu zielonej kropki, na teren misji przywozimy Hany z lukami bombowymi, które nam zostały po Algierii. Rozbudowywujemy ją, obrona może się składać tylko z jednostek bojowych za ziemnych, ale USC i tak nie przyjdzie. Naszymi Hanami latamy po planszy i niszczymy zabudowania USC, zaczynając od elektrowni i małych wież. 2 czerwone koła to psełdo bazy USC (elektrownia, teleport, fabryki, forteca, kilka dużych i małych wież), czerwone kropki to punkty obrony (elektrownia, forteca  2R, 2P i kilka dużych i małych wież R, P), czerwone kreski to linie małych wież R i P. Jeżeli zniszczyłeś wszystkie budynki UCS, a misja się nie "zalicza" to po prostu nagraj rozkazy Bojarom na zwiedzanie całej mapy, może jakiś termit gdzieś uciekł. Po zniszczeniu wroga możemy wydobyć złoża, które znajdują się przy każdej bazie UCS.


Misja: Amazonka
Cel misji: Przesłać do bazy głównej 100000 CR
Poziom trudności: Normalny
Przeciwnicy: UCS i LC
Taktyka: Projekt EXODUS nie może być opóźniony, więc musimy przysłać trochę gotówki...
Sojusze: brak
Klimat: Lawa
Misja: Andy 2
Cel misji: Przesłać do bazy głównej 100000 CR
Poziom trudności: Normalny
Przeciwnicy: UCS i LC
Taktyka: Projekt EXODUS nie może być opóźniony, więc musimy przysłać trochę gotówki...
Sojusze: brak
Klimat: Lawa
Misja: Peru
Cel misji: Przesłać do bazy głównej 100 000 CR
Poziom trudności: Normalny
Przeciwnicy: UCS i LC
Taktyka: ProjektEXODUS nie może być opóźniony, więc musimy przysłać trochę gotówki...
Sojusze: brak
Klimat: Lawa

Wszystkie te misje przechodzimy w jednakowy sposób. Przed rozpoczęciem każdej rozmyślnie pakujemy Ukrainę najsilniejszymi jednostkami (najlepiej 5 Urali R i 5 Urali D z lekkimi rakietami), ponieważ zaraz po przyjeździe na teren misji jesteśmy atakowani przez wroga. W drugiej "turze" razem z jednostkami bojowymi przywozimy Gruza. Misję rozpoczynamy w miejscu zielonej kropki. Złoża są zaznaczone na żółto, wrogie bazy USC na czerwono, LC na niebiesko. W Amazonce dodatkowo zaznaczona jest droga do baz wroga i złóż, a w Peru niebieskimi kraskami obrony bazy LC. Po rozbudowaniu bazy (obrona to głównie pola siłowe i kilka dużych wież z R, na budynkach też warto założyć ciężkie rakiety) koło złóż, w każdej misji blisko miejsca lądowania są złoża. Następnie w Andach2 i Peru kierujemy swoje działania w kierunku złóż na środku planszy (tzn jedziemy tam z wojskiem i Gruzem po czym budujemy centrum wydobywcze i małą obronę składającą się z kilku dużych wież R) natomiast w Amazonce, aby dostać się do złóż musimy wyeliminować LC. Jedyna droga do ich bazy jest zaznaczona zieloną linią. Atakujemy pozycyjnie tak jak w poprzednich misjach, czyli podjeżdżamy z wyłączonymi światłami i atakujemy pojazdami rakietowymi z dużym doświadczeniem. Po zniszczeniu bazy LC, budujemy centrum wydobywcze i przesyłamy do bazy konieczne surowce. Dla sportu i przyjemności grania w Earth'a możemy zniszczyć wrogie bazy, np. bronią jądrową i Uralami :)Wiadomości dodatkowe:

Poradnik dotyczy gry na normalnym poziomie trudności.